Prijava

Vsebina, do katere želite dostopati, je na voljo samo prijavljenim uporabnikom. Prijavite se z obstoječim uporabniškim imenom in geslom ali izpolnite obrazec za registracijo.

Pozabljeno geslo

Nazaj na prijavo

Registracija

Potrdi

Nazaj na prijavo

Ostali načini prijave

Prijava s SI-PASS

Za pomoč pri prijavi, registraciji ali pozabljenem geslu pišite na našo tehnično podporo.

(PRE)VZGOJA SAMOZAVEDANJA - DELAVNICA ZA KREPITEV OSEBNE MOČI - 1. DEL

Kotizacije

66,00 €

Polna kotizacija

0,00 €

Kotizacija - član

Kotizacija vključuje udeležbo na delavnici.

Kotizacijo nakažite na TRR ZZS pri Unicredit banka Slovenije d. d., št.: SI56 2900 0005 0400 669, sklic: SI12 9100005933601.

ODJAVA: Če se dogodka ne morete udeležiti, se prosimo nujno odjavite v vašem osebnem profilu na spletni strani ZZS vsaj 3 dni pred dogodkom.To velja za nečlane in člane ZZS. V nasprotnem primeru vam bomo zaračunali 30 % kotizacije(velja tudi za člane ZZS).

 

ZOOM

ZOOM

Kreditne točke: 3,00

Tip vsebine: ETIKA, KOMUNIKACIJA, VARNOST

Področja: Vsa področja

Število udeležencev je omejeno na: 15

Datum
24.11.2021
ura
16.30 - 19.30

Kontakt:

 ZDRAVNIŠKA ZBORNICA SLOVENIJE

 ANDREJA STEPIŠNIK

 DUNAJSKA CESTA 162

 mic@zzs-mcs.si

Vsebina

Udeleženci bodo izvedeli, kako je mogoče po vsaki krizi (z)rasti - se okrepiti, pridobiti znanje, napredovati, se izuriti, pogledati na situacijo iz drugih/novih perspektiv; opredeliti problem, ga temeljito analizirati in se odločiti o rešitvi. Poleg pomena pozitivne samopodobe in spretnosti za reševanje problemov se bomo dotaknili pomena samoregulacije in prilagodljivosti, razumevanja pomena in namena in pozitivne naravnanosti ter sprejetosti s strani drugih.

Med temeljnimi vsebinami pozitivne psihologije bo delo v skupini osvetlilo koncept sreče - pozitivnih čustev, sodelovanja, predanosti, angažiranja, navezanosti in povezanosti odnosov, pomenov, smisla, namenov in dosežkov. Predstavljene vaje bodo v pomoč pri dolgoročnem vzdrževanju samozavedanja brez prevlade vzorcev, ki ljudi spravljajo v stisko. Za to je potrebno spoznavanje lastnih moči in vrednot, oblikovanje vizij in življenjskih motivov, sprejemanje in načrtovanje realnih odločitev, prepoznavanje potencialnih ovir ter razmišljanje o uspehu in neuspehu. Posebna pozornost bo namenjena vlogi čustev v medosebnih odnosih.

Z delavnico bomo dosegli, da se bodo udeleženci zavedeli strategij oblikovanja in doseganja ciljev ter spoprijemanja s stresom, njihove konstruktivnosti in funkcionalnosti, da bodo spoznali nove možnosti ter ubesedili lastne izkušnje.
Ob zaključku pričakujemo spremembo občutljivosti za pričakovanja in za delovanje drugih ter (pre)oblikovanje koncepta osebne moči, kar lahko varovalno deluje pred izgorevanjem - še zlasti, če izhaja iz jasne identitete v različnih socialnih vlogah. Povečala naj bi se tudi občutljivost za občutenje pričakovanj drugih, izboljšalo sporazumevanje ter odpravili morebitni šumi v komunikacijskem polju posameznika.